W imieniu organizatorów kampanii społeczno-edukacyjnej „Płuca Polski”, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie pt. „Samorząd oddychający pełnymi płucami”, organizowanym dla jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

Po chorobach układu krążenia i nowotworach, choroby układu oddechowego są trzecią najczęstszą przyczyną zgonów w Unii Europejskiej. Choroby te charakteryzują się dużym kosztem opieki podstawowej, opieki szpitalnej oraz leków, a także utratą produktywności osób, które z powodu ich wystąpienia nie mogą być aktywne zawodowo. Aby zwrócić uwagę na stały wzrost zachorowań na schorzenia płuc, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), idiopatyczne włóknienie płuc (IPF), organizatorzy kampanii „Płuca Polski” zainicjowali konkurs adresowany do jednostek samorządu terytorialnego.

Celem konkursu, do którego zapraszamy samorządy w całej Polsce, jest przede wszystkim wyróżnienie tych spośród nich, które podejmują aktywne działania nakierowane na prewencję chorób płuc wśród swoich mieszkańców. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przedstawienie działań, które zainicjowali i wdrożyli Państwo na swoim terenie na przestrzeni ostatnich 3 lat (2017-2020). Mogą to być dowolne działania, np. związane z edukacją w zakresie korzyści zdrowotnych wynikających z rzucenia palenia papierosów, organizacją badań spirometrycznych czy zmierzające do podniesienia jakości powietrza. Komplet materiałów, które Państwo przedstawią powinien zawierać opis podjętej inicjatywy, czas, w którym została ona zrealizowana, efekty, jakie przyniosła oraz dowolną dokumentację graficzną (zdjęcia, filmy, plakaty, ulotki, itp.).

Nagrodą dla samorządów jest przyznanie statuetki „Płuca Polski”, nagłośnienie informacji na temat zwycięskiego programu w mediach oraz organizacja szkolenia online w zakresie przygotowywania i realizowania programów polityki zdrowotnej. Szkolenie pozwoli uczestnikom na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia projektów polityki zdrowotnej, m.in. w oparciu o wytyczne Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).

Zgłoszenia konkursowe, zawierające opis działania oraz dokumentację graficzną, należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 maja 2021 r.

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Marta Gür, tel. 601 260 020
Karolina Stachelek, tel. 603 120 180

 

Regulamin konkursu (plik w formacie PDF, rozmiar 98 kB)

Formularz zgłoszeniowy (plik w formacie DOCX, rozmiar 43 kB)