Akademia Sztuk Walki Jonkowo zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Jonkowo na Rodzinny Turniej Sprawnościowy​, który odbędzie się w czwartek, 07 października 2021 r., na sali sportowej w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie. Stratujemy o godzinie 17:00.

W trakcie dwugodzinnej rywalizacji przewidziano wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych m.in.: gry edukacyjne i sportowe oraz konkursy z nagrodami. Nie zabraknie konkurencji indywidualnych, jak i zespołowych m.in. tor przeszkód „małego samuraja”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa całe rodziny. Na sportowo i wesoło spędź czas z ASW Jonkowo.

Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Gminy Jonkowo w ramach Konkursu Ofert na rok 2020 w ramach działań mających na celu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy Jonkowo. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa turniej został przeniesiony z roku 2020 na 2021.

Ponadto wszystkich chętnych, w wieku od lat 4 do 104, zapraszamy do aktywnego spędzania czasu poprzez treningi karate kyokushin w Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Trenujemy we wtorki  i czwartki w dwóch grupach wiekowych: 17:00-17:50 grupa dzieci do lat 8; 18:00-19:00 młodzież i dorośli oraz samoobrona dla kobiet.

Jeśli chcesz poprawić swoją koordynację ruchową, zwinność, gibkość, zwalczyć wady postawy, a do tego nauczyć się samoobrony i nabrać pewności siebie to te zajęcia są dla Ciebie. Podczas zajęć promujemy zdrowy styl życia z daleka od wszelkiego rodzaju używek oraz pozytywne zachowania w postaci szacunku do rodziców, nauczycieli i siebie nawzajem jak również dyscyplinę, samokontrolę, systematyczność oraz konsekwencję w działaniu. Dla chętnych istnieje możliwość udziału w rywalizacji sportowej, turniejach krajowych i międzynarodowych. Ćwiczący mają również możliwość zdawania na stopnie szkoleniowe kyu oraz brania udziału w obozach szkoleniowych i rożnego rodzaju imprezach organizowanychprzez naszą Akademię.Specjalnie dobrane ćwiczenia dają możliwości trenowania równieżosobom w sile wieku chcących trenować rekreacyjnie.

10 powodów, dla których warto uprawiać karate

1. Karate uczy dyscypliny i szacunku. Trening karate to nie tylko trening fizyczny i techniczny. Poprzez pokłon „rei” na początku i na końcu każdego treningu daje się wyraz szacunku trenerowi i współćwiczącym. Trener-sensei dba o to, by na „dojo” panowała atmosfera skupienia, koncentracji, wzajemnego szacunku i odpowiedzialności za partnera.

2. Karate uczy spokoju i równowagi. Celem karate nie jest bowiem zwycięstwo nad przeciwnikiem ale zwycięstwo nad własnymi słabościami.

3. Karate usprawnia ciało. Wspomaga symetryczny rozwój obu stron ciała, zapobiega wadom postawy. Rozwija zwinność, gibkość i koordynację. Wszystkie wschodnie ćwiczenia, a najbardziej ćwiczenia rozciągające stosowane podczas treningu karate, są bardzo korzystne w profilaktyce i leczeniu skolioz. Obecnie na skoliozę, najtrudniejsze w korekcji trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa choruje co dziesiąte dziecko w Polsce. Zapobiegające skoliozie ćwiczenia są więc szczególnie ważne dla dzieci w okresie ich szybkiego wzrostu: w wieku 6-8 lat i później 14-15 lat.

4. Karate rozwija mózg. Trening ogólnorozwojowy i usprawniający obustronną koordynację ciała wpływa pozytywnie na rozwój funkcji mózgowych. Karate jest zalecaną dyscypliną dla dzieci z dysleksją, dysgrafią, dyspraksją i deficytami uwagi. Wielokrotnie powtarzane i doskonalone ruchy, mozolnie ćwiczone, złożone układa kata wspomagają rozwój poznawczy, powodują wzrost świadomości własnego ciała i poprawę pamięci.

5. Karate jest dla każdego, bez względu na wiek. Rozpoczęta przygoda z karate może trwać całe życie. Nie ma górnej granicy wieku w którym można rozpocząć treningi, dlatego często razem z dziećmi na karate zapisują się również rodzice.

6. Karate uczy stawiania sobie i osiągania celów. Systematyczny trening, dążenie do zdobycia coraz wyższych stopni w karate wymagają ogromnej systematyczności i zaangażowania. Wyrobione u dzieci nawyki wytrwałej pracy i pokonywania własnych ograniczeń w sporcie będą stanowić mocny fundament pod ich przyszłe sukcesy życiowe.

7. Karate podnosi samoocenę. Sprawne, wysportowane ciało a także uczucie zadowolenia z osiągniętych rezultatów na treningu są ogromnym, pozytywnym czynnikiem podnoszącym samoocenę i zwiększającym wiarę we własne możliwości również na innych polach.

8. Karate eliminuje napięcie, podnosi odporność na stres. Żyjemy w czasach, w których każdy, również dzieci, jest narażony na stres. Nasze ciała zmuszone przez wiele godzin do siedzącej pozycji buntują się. Na napięciowe bóle głowy, kręgosłupa uskarżają się coraz częściej nawet uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Regularna aktywność fizyczna jest uznanym środkiem łagodzącym negatywne skutki stresu i lęku. Zalecana jest przez specjalistów jako najlepsza profilaktyka depresji, stanów lękowych czy uzależnień.

9. Karate integruje dzieci, młodzież i dorosłych podczas wspólnych treningów. Zaspokaja potrzebę przynależności do grupy i akceptacji.

10. Karate uczy samoobrony. Nie bez powodu ten punkt widnieje na tej liście na ostatnim miejscu. Jedna z zasad tej sztuki walki głosi, że walka nierozpoczęta jest walką wygraną. Podczas treningu dużo czasu poświęca się na uskutecznianie techniki bloków, ciosów i kopnięć. Zastosowanie tych technik karate jest dopuszczalne w obronie koniecznej. Warto jednak zaznaczyć, że osoba pewna siebie, sprawna, wyprostowana i patrząca rozmówcy prosto w oczy rzadko staje się obiektem zaczepek czy ataku ze strony agresorów.

Widzimy się na treningu.

Plakat wydarzenia.

Plakat. W tle zdjęcie dzieci podczas zabawy sprawnościowej. Teksty z plakatu dostępne poniżej, w pliku pdf.

Plakat w wersji PDF (rozmiar: 201 kB)

Tekst z plakatu (format pliku: PDF, rozmiar: 50 kB)